Manicure żelowy, inaczej żel, to rodzaj manicure, do którego wykorzystuje się specjalne żele utwardzane pod światłem UV. Metoda ta z tego powodu nazywana jest również światłoutwardzalną.

Żel można wykonać na naturalnej płytce paznokcia bez zmiany jej wielkości. Za pomocą żeli możliwe jest również przedłużenie paznokci i nadanie im odpowiedniego kształtu – wykorzystuje się wtedy specjalne szablony lub też nakleja się tipsy. Z tego też powodu to świetna propozycja dla kobiet, które chciałyby cieszyć się długimi, zdrowo wyglądającymi paznokciami. Z pewnością przypadnie do gustu paniom lubiącym manicure klasyczny, ale pragnącym nadać paznokciom inną długość i kształt.

 

 

Manicure hybrydowy to sposób na niezwykle trwały kolor bez obawy o odpryśnięty lakier, nawet podczas wykonywania codziennych obowiązków domowych czy pracy fizycznej. Sekretem trwałości popularnych hybryd jest światło-utwardzalny lakier, który po nałożeniu utwardza się w specjalnej lampie emitującej promieniowanie UV. Dzięki temu manicure hybrydowy nie wymaga czasu na dosychanie, a jego trwałość liczy się w tygodniach. Dodatkową zaletą hybryd jest bardziej lśniąca i idealnie równa powierzchnia płytki paznokcia, jakiej nie uzyskamy podczas zwykłego manicure.

Okres utrzymywania się lakieru bez odprysków: 2 do 3 tygodni.

Japoński manicure to zabieg przeznaczony za równo dla kobiet, jak i mężczyzn. W wyniku tradycyjnych rytuałów nacierania płytki paznokci uzyskuje się efekt zdrowych i mocnych paznokci o pięknym połysku oraz delikatnym różowym odcieniu. Paznokcie po zakończonej kuracji są dodatkowo wzmocnione i mniej podatne na szkodliwe oddziaływanie wody.

Zabieg powinno się powtórzyć w czterech sesjach, zachowując dwutygodniowe odstępy między kolejnymi sesjami.

Japoński manicure w szczególności poleca się osobom skarżącym się na słabe i łamliwe paznokcie z tendencjami do rozdwajania się.